آیفون ۱۳ پرو زیر تیغ مهندسان iFixit

محمد شجاع

محمد شجاع

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

آنچه در این مقاله میخوانیم

هنوز چند روزی از عرضه آیفون ۱۳ پرو نمی‌گذرد که تیم iFixit به مانند همیشه، جدیدترین محصول اپل را زیر تیغ بردند تا از آنچه در دل این دستگاه می‌گذرد، باخ ...

هنوز چند روزی از عرضه آیفون ۱۳ پرو نمی‌گذرد که تیم iFixit به مانند همیشه، جدیدترین محصول اپل را زیر تیغ بردند تا از آنچه در دل این دستگاه می‌گذرد، باخبر شوند.

در کالبدشکافی آیفون ۱۳ پرو شخص شد که این گوشی از یک باتری بزرگ بهره می‌برد و تغییراتی جزیی نیز به منظور استفاده از ناچ کوچک‌تر به نسب آیفون سال قبل، اعمال شده است.

در این بررسی، تیم iFixit ابتدا به سراغ باتری آیفون ۱۳ پرو و تست‌های تعویض باتری رفتند.   نتایج نیز راضی‌کننده بود و نشان داد که باتری این گوشی بی‌دردسر قابل تعویض است. همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید، اپل امسال نیز همانند آیفون۱۲ پرو، از  باتری Lشکل در آیفون ۱۳ پرو استفاده کرده است.

به گفته iFixit، این باتری Lشکل احتمالا از ظرفیت ۱۱.۹ وات‌ساعتی بهره می‌برد، درحالی که آیفون ۱۲پرو به باتری ۱۰.۷۸ وات‌ساعتی مجهز بود. در هر صورت، این باتری از ظرفیت استاندارد باتری‌های مستطیلی ۱۲.۵۴ وات‌ساعتی کوچک‌تر است.

در بخش دیگری از گزارش iFixit آمده که اپل توانسته از طریق جابجا کردن اسپیکر مکالمه از پشت نمایشگر به داخل شاسی گوشی، اندازه ناچ را کوچک‌تر کند که البته این جابجایی، باعث می‌شود تا دسترسی و تعمیر اسپیکر مکالمه برای تعمیرکاران دشوار شود.

برچسب‌ها :


دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت ‌گذاری شده‌اند *

* میزان رضایت :

در حال بارگذاری